Vücut Tipine Göre Kıyafet Seçimi

| | ,

Bazı kıyafetler insanın üzerine hiç oturmaz. Olması gereken şey vücut tipinize göre giyinmektir. Bunun içinde ilk olarak vücut şeklinizi bilmeniz gerekir. 6 tip vücut şekli vardır. Doğru olan vücut tipinizi tanımak ve kusurlu bölgelerinizi kamufle ederek giyinmektir.

Vücut Tipleri;

  • Armut vücut
  • Ters üçgen vücut
  • Dikdörtgen vücut
  • Kum saati vücut
  • Elmas vücut
  • Oval vücut

Hangi Vücut Tipi Nasıl Giyinmelidir?

Armut Vücut Tipi;

Armut şekli vücuda sahip bayanların, vücudunun üst kısımları (omuz ve göğüsler) dar ve küçüktür. Vücutlarının alt kısımları geniştir. Düzgün ve zarif belleri ile ince uzun boyunları vardır. Armut tipi vücuda sahip bayanlar dar kıyafetler giyinmekten kaçınmalıdır. Dikkatleri vücudun üst bölgesine çekmek gerektiğinden renkli ve baskılı üstler giyilmelidir. Fazla bol olan üst kıyafetler kilolu görünmenize sebep olacağı için çok bol üstler tercih edilmemelidir. Yani ne çok dar ne çok bol sadece normal şekilde üzerinize oturan kıyafetler olmalıdır. Alt giyim için ise, büzgülü pantolon ve eteklerden kaçınarak, koyu renk düz paça pantolonlar tercih edilmelidir.

Ters Üçgen Vücut Tipi;

Bu vücut tipi, geniş omuzlara, normal ebatta bir bele, ince kalçalara ve uzun bacaklara sahiptir. Bu vücut tipine sahip bayanlar dikkati bacaklar ve göğüslere çekmelidir. Genişleyen etek ve pantolon modelleri tercih edilmelidir. Düşük kemerlerden takarak dikkat bele çekilebilir. Geniş omuzları dengelemek için yandan cepli etekler ve pantolonlar tercih edilmelidir.

Dikdörtgen Vücut Tipi;

Bu tip vücutlarda üst beden ve alt beden eşit demektir. İnce bacaklar bu vücut tipinin en büyük avantajıdır ve ön plana çıkarılmalıdır. Düşük bel pantolon yerine, normal bel pantolonlar tercih edilmelidir. Etekler asimetrik uçları olan modellerden seçilmelidir. V yakalı bluz ve gömlekler iri göğüs kafesini dengeleyerek boynu ince ve uzun gösterir. Kolsuz yani sıfır kol gömlekler ve bluzlar tercih edilmelidir. Uzun kesimli gömlek ve elbiseler seçilmelidir.

Kum Saati Vücut Tipi;

Bu vücut tipinin düzgün bacakları ve kavisli kalçaları vardır. Büzgülü kıyafetleri ve büzgülü elbiseleri tercih etmelidir. Böylece bel inceliğiniz ve bacaklarınız ön plana çıkar. Üste oturan üst kıyafetleri ve düşük bel pantolonları tercih edin. Sade ve düz renler bu vücut tipine daha uygundur.

Elmas Vücut Tipi;

Bu tip vücuda sahip kişilerin, geniş baldırları ve ince omuzları vardır. Kalçalara doğru bollaşan ceketler tercih edilmelidir. Düz pantolonlar ve üste oturan gömlekler tercih edilirse vücut tipi daha orantılı görünecektir.

Oval Vücut Tipi;

Bu vücut tipi oval ve yuvarlak alt bölgeye aynı zamanda da geniş göğüslere sahiptir. Boyundan askılı elbiseler, V yaka üst kıyafetler ve normal boy etek, dar paça pantolonlar bu vücut tipi için en ideal tercihlerdir. Vücut hataları bilinçli kıyafet seçimi ile ortadan kaldırılabilir.

Previous

Kredi Kartı Ekstre Tarihi Değiştirme

Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme ve Takip Nasıl Yapılır?

Next

Yorum yapın