Kredi Kartı Ekstre Tarihi Değiştirme

| |

Kredi kartı hesap kesim tarihi önemli bir ayrıntıdır ve kişiye göre değişkenlik gösterir. Çünkü bazı kişiler her ayın 1’inde maaş alırken bazıları 5’inde bazıları ise ayın ortasında yani 15’inde alır. Kart ödemelerinin gecikmemesi için de kullanıcılar hesap kesim tarihini kendi gelir ve bütçesine göre ayarlamalıdır. Bunun için kredi kartınızı alırken dikkat etmeniz gereken bir detay olarak gözden kaçırmamalı, maaş tarihine göre ayarlanmalıdır.

Hesap Kesim Tarihi Neye Göre Ayarlanmalıdır?

Kredi kartı başvurularında ilk dikkat etmeniz gereken ve işlemi yapan memura bildirmeniz gereken durum hesap kesim tarihidir. Hesap kesim tarihini belirlerken, maaşınızı alacağınız günün tarihine bakmalısınız. Aynı tarihe ya da birkaç gün önceki bir tarihe hesap kesim tarihi olarak ayarlamanız ödemelerinizin gecikmemesi açısından önemlidir. Çünkü hesap kesim tarihinden sonraki 1 hafta borcunuzu ödemeniz için size verilen süredir ve bu sürede de geliriniz elinize ulaşmış olur.

Ayrıca hesap kesim tarihine dikkat edilmesi gereken başka bir surumda alışveriş sırasındadır. Alışveriş yapacağınız zaman hesap kesim tarihinize birkaç gün kalmışsa bunu göz önünde bulundurmalısınız. Yani çok acil bir ihtiyaç değil ise, alacağınız ürünü hesap kesim tarihinden sonra alırsanız, ödemenizi 1 ay ertelemiş olursunuz.

Hesap Kesim Tarihi Değiştirilebilir mi? Nasıl Değiştirilir?

Şayet ödemelerinizi aksatmaya başladıysanız, hesap kesim tarihinden sonra para sıkıntısı çekiyorsanız, bankaların kara listesine düşmemek için hesap kesim tarihini değiştirmelisiniz. Bu işlemi yapmak oldukça basit bir yöntemdir.

  • Banka Şubesine Gitmek;

Kartını kullandığınız bankanın herhangi bir şubesine giderek talebinizi iletebilirsiniz. Talebiniz doğrultusunda sizden dilekçe alacaklar ve aynı anda dilekçenizi faks yoluyla genel müdürlüklerine bildirip, ekrandan da tarihi istediğiniz bir tarihe aktaracaklardır.

  • İnternet Bankacılığı Kullanarak;

Bankanın internet şubesine girerek kredi kartları menüsünü seçerek, hesap kesim tarihi değiştirme seçeneği ile talebinizi iletebilirsiniz.

  • ATM’den İşlem Yapmak;

Banka ATM’lerinde kredi kartınızı kullanarak, yine kartlar menüsünde hesap kesim tarihi değiştirme seçeneğinden işlem yapabilirsiniz.

Hesap kesim tarihiniz değiştikten sonra artık bir sonraki aydan itibaren yeni hesap kesim tarihi baz alınarak işlemleriniz ona göre yapılacaktır.

Previous

Topuk Çatlakları Neden Olur? Ayak Topukları Neden Çatlar? Topuk Sertleşmesi Nasıl Geçer?

Vücut Tipine Göre Kıyafet Seçimi

Next

Yorum yapın