Kirpikleri Dolgunlaştırmanın Yolları

| |

Bakımlı ve dolgun kirpikler her kadının hayalidir. Fakat bazı kirpikler maalesef hem cılız ve kısa hem de seyrektir yani dökülür. İşte bu durum da kadınların korkulu rüyasıdır. Dolgun ve gür kirpiklere sahip olmak asında çok zor değildir. Bazı bakım tüyoları ve dikkat edilmesi gereken birkaç konu ile herkes gür ve dolgun kirpiklere sahip olabilir.

Gür Kirpikler İçin İpuçları;

  • İlk önce dikkat etmeniz gereken en önemli konu göz makyajınızı her akşam düzenli olarak çıkartmalı ve asla makyajla yatmamalısınız. İçeriğinde E vitamini bulunan yağ ile göz makyajı çıkartıcıları hem makyajınızı çıkarır hem de içeriğindeki E vitamini sayesinde kaş ve kirpiklerinizi besler.
  • Bol su ve sıvı tüketin. Çok su içmek kirpiklerinizi gürleştirmez fakat, kirpik ve saçlarınızın dökülmesini önler. Cilt kuruluğu susuzluktan oluşur ve kuruyan ciltte saç dökülmesi, kirpik dökülmesi çok görülür. Bu sebeple cilt kuruluğunu önlemek için de bol su tüketmek gerekir.
  • Kirpiklerinize düzenli bakım yapın. Her akşam yatmadan önce, kirpik fırçası ya da eski bir rimel fırçası ile kirpiklerinize zeytinyağı, badem yağı veya E vitamini yağı sürün.
  • Vazelin en etkili yöntemlerden biridir. Her gece yatarken hem kirpiklerinize hem de kaşlarınıza vazelin uygulayın. Sabaha kadar kirpiklerinizde kalsın sabahta ılık su ile durulayın. Bir süre sonra kirpiklerinizin gürleştiğini göreceksiniz.
  • Aloe vera yağı hem cilt hem saç hem de kirpikler için çok besleyici bir yağdır. Saç ve kirpikleri uzatma özelliği ile bilinen yağ cilt içinde fresh bir nemlendiricidir.
  • Kirpik kıvırıcı göz aparatını kullanmamaya özen gösterin. Bu alet kirpiklerinizi kırmakla kalmıyor, dökülmesine ve köklerinin güçsüzleşmesine yol açarak kirpiklerinizi seyrekleştiriyor.
  • Günlük besinlerinizi sağlıklı tüketmeye özen gösterin. Protein ve vitamin bakımından zengin gıdalar tercih edin. Gıdalarınızda D, B ve E vitamini olduğundan emin olun. Bu vitaminler maskara ve kirpik kıvırıcı gibi kirpiklerinize zarar veren maddelere karşı kirpiklerinizin güçlenmesine yardımcı olur.
  • Doğal yağlardan parmak uçlarınıza sürerek göz kapaklarınıza hafif hafif masaj yapın. Masaj kan dolaşımını hızlandırarak kirpik köklerinizi harekete geçirir.
  • Göz kaşıntınız varsa, gözlerinizi sertçe ovalamaktan kaçının. Bu durum kirpik köklerinize zarar vererek kirpik dökülmelerine neden olur. Bu durum mikrobik bir durumdur. Bunun için göz doktoruna giderek muayene olmalısınız. Göz damlaları kullanarak bu rahatsızlık tedavi edilebilir. Ayrıca bazı kirpiklerde kirpik köklerinde kepeklenme ve çapaklanma gibi bir görüntü de oluşur. Bu durumda bir rahatsızlıktır ve bununda kirpik köklerine sürülen bir kremi vardır. Sağlıklı kirpiklere sahip olmak için, öncelikle bu rahatsızlıklarınızın tedavi edilmesi gerekir.
  • Tüm kozmetik ve sağlık ürünlerinde olduğu gibi göz makyajı ürünlerinizde ve rimellerinizde bilindik ve güvenilir markalar kullanmaya özen gösterin. Rasgele ürünleri hiçbir şekilde yüzünüze, kaş, kirpik saç gibi alanlara uygulamayın.
Previous

Hibe Kredisi Nasıl Alınır?

Çift Lastik Örgü

Next

Yorum yapın