Kaşları Almanın Kolay Yolları

| |

Evde kaş alma yöntemi hem kolay bir yöntemdir. Hem de ekonomiktir. İlk başlarda zor gibi görünse de el alışkanlığı oluştukça eskisinden daha güzel kaşlara sahip olduğunuzu sizde fark edeceksiniz.

Kaş Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Kaş şeklini doğru belirlemelisiniz. Yüz şeklinize göre ne çok ince ne çok kalın olacak şekilde çok dikkat çekmeden alınmalıdır.
  • Kaş almadan önce mutlaka kaşların şekli kalem ile çizilerek belirlenmeli ve buna göre kaşlar alınmalıdır. Böylece kaş şekli bozulmadan kaş alınabilir.
  • Alınmadan önce kaşlar temiz ve kuru olmalıdır. Yüzde krem, nem, ter ya da ıslaklık olursa doğru uygulama yapılamaz.
  • Kalın ve doğal görünümlü kaşlar için, kaşların üstlerinden değil, sadece altlarından dağınık çıkanlar alınmalıdır.
  • Kaşlara kavis vermek için, kavisin verileceği yerden birer sıra kaşlar alınmalı ve yukarıya doğru tarayarak kavisin şekline bakılmalıdır. Kavis verilen yerden en fazla 2 sıra alınmalıdır. Çünkü fazlası doğal görünümden uzaklaşıp, kötü bir görüntü vermektedir.
  • Düz kaş şekli kullanmak isteyenler ise, öncelikle kavis görüntüsünü ortadan kaldırmalıdır. Yani kaşlara daha önce kavis verildi ise, kavis verilen yer artık alınmadan kaş çıkması için bırakılır. Kavis görüntüsü kaldırıldıktan sonra kaşların üzerinden düz alınarak düzleştirilmelidir.

Kaş Alma Yöntemleri Nelerdir?

Cımbız ile Kaş Almak;

Cımbızla kaş almak en güvenilir yöntemlerden biri olsa da, bu teknik diğer tekniklere göre daha uzun sürer. Öncelikle aynada kaşların uç ve tepelerini makasla kesmek gerekir. Fazlalık uzunluklar gidince kaşların nerelerinin alınması gerektiği daha net ortaya çıkar.

İple Kaş Almak;

Öncelikle aydınlık bir yer olması çok önemli. Kaşlar, büyüteç özelliği olan bir ayna karşısında aydınlık bir yerde önce taranır. Tarama işlemi, eski bir diş fırçası, maskara fırçası ya da kaş fırçası ile yapılabilir. Naylon ve sağlam bir ipi parmağa dolayarak, ipler makas şeklinde açılıp kapanarak kaşlar almaya başlanabilir. İple kaş almak pratik ve kolay olsa da hata yapmaya açık bir yöntemdir. Fakat az az ve dikkatli alınırsa sıkıntı olmaz.

Ağda ile Kaş Almak;

Acılı fakat etkili olan bir yöntemdir. Fakat acı, sadece ilk birkaç saniye hissedildiği için çok önemli değildir. Fakat ağda sürerken dikkat edilmesi gereken şey, öncelikle ağda tabakası ince ve taşırmadan sürülmelidir. (Ağda kalın sürülürse, ince deri tahriş olur). Ağda ile kaş almadan önce, uzun kaşları makasla keserek mutlaka düzeltmek gerekir.

Previous

Enpara.Com Üzerinden İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çatlak Kahve Örgü

Next

Yorum yapın