İnce Telli ve Az Saçlar Nasıl Gür Gösterilir?

| |

İnce telli saçları olan kişilerin en büyük şikâyeti, saçlarının sönük ve cılız görünmesidir. Havalı, gür ve bukleli saçlarınız yoksa, birkaç ayrıntıya dikkat ederek saçlarınızı daha gür ve havalı gösterebilirsiniz.

Saçları Gür Göstermek İçin İpuçları;

  • Duştan sonra saçlarınızı havlu veya saç kurutma makinasıyla kurularken başınızı öne eğerek kurutun. Tersten kurutma işlemi saç köklerini havalandıracağı için kuruduğunda olduğundan daha hacimli görünür.
  • İnce telli saçlar ve seyrek saçlar için saç kesimi çok önemlidir. Yüzünüze ve saç tipinize uygun şekilde saçlarınıza kat vererek kestirmeniz saçlarınızın daha dolgun görünmesini sağlayacaktır. Bu konuda kuaförünüze danışarak uygun bir model bulmalısınız.
  • Kuru şampuanlar, deniz tuzu spreyleri, saç şekillendirici pudralar ve saç köpükleri saçlara hacim vereceğinden saçlarınız daha yoğun bir görünüme kavuşur.
  • Saç kremleri, saç tutamlarını ağırlaştırarak saçları sönükleştirir. Bu yüzden ince telli ve seyrek saçlara sahip olan kişiler, diğer kişiler gibi saçlara önce şampuan, sonra krem uygulamamalıdır. Duşta önce saç kremini uygulayarak saçları açmalı ve taramalı, sonrasında şampuanlayarak saçlara hacim vererek durulamalı, daha sonra duştan çıkıp kurutma işlemi yapmalıdır.
  • Saç renginiz, saçlarınızın dolgun görünmesinde çok önemlidir. Tek renk ve koyu renk saçlar, saçları daha ince göstereceğinden, saç uçlarına ombre uygulatarak daha dolgun bir görünüm kazanabilirsiniz. İki renk saç (dipler koyu renk, uçlara doğru açık renk tonu) saçları olduğundan daha dolgun gösterecektir.
  • Saçlarınız için havlu tercihini mikrofiber havludan yapmalısınız. Mikrofiber havlular, saçlarınıza diğer havlular gibi hırpalamaz ve daha hacimli görünmesine yardımcı olur. Mikrofiber havlular saç kökünü kurutmadan sadece ıslaklığı alan bir yapıya sahiptir.
  • Saçlarınızı duştan sonra kurutun ve saçınıza uygun köpük, hacim veren spreyler gibi uygulayacağınız saç bakım ürünlerini uyguladıktan sonra saç uçlarına krep yapın. Yani saç uçlarından birer tutam alarak, tarakla ters istikamete yani saç köklerine doğru tarak yardımıyla kabartın.  
  • Saçlarınızın çok düz ve cılız görünümünden sıkıldıysanız ve her gün şekillendirmek istemiyorsanız en kesin ve uzun süreli çözüm büyük buklelerdir. Kuaförünüze danışarak, gür, dolgun ve hacimli saçlar için iri bukleleri olan perma yaptırmayı denemelisiniz.
  • Her zaman aynı modeli verdiğiniz saçlar belli bir süre sonra aynı modele alışarak normal hacminden de cılız görünür. Bu yüzden saçlarınızı her zaman yaptığınız ayrım yerinden değil, tam tersi yönden ayırarak şekil verirseniz saçlarınız daha hacimli görünür.
Previous

Bankalarda Altın Hesabı Nasıl Çalışır?

Muhallebili Kemalpaşa Tatlısı

Next

Yorum yapın