Flash Player Nedir? Neden Adobe Flash Player?

| | ,

İnternet üzerindeki bazı içeriklerin farklı bir yapısı vardır. Video, ses klibi, oyun gibi içerikler sitelere genellikle Flash desteğiyle yüklenir. Flash daha çok sesli ve hareketi ögeleri belirten bir kavramdır. Bu tür içerikleri görüntülemek için bilgisayarınızda bir flash player kurulu olması gerekir.

Flash player, webdeki ses, görüntü kliplerinin, chat sayfalarını ve flash tabanlı web sitelerini görüntülemek için üretilen bir programdır. Zengin metin, ses, görüntü ve uygulama programları Flash player ile görüntülenebilir. Bu programı bilgisayarınıza kurarak internette daha yüksek bir görüntüleme kapasitesiyle gezinebilirsiniz. Flash yazılımı Windows, MAC, iOS ve Linux üzerinde çalışmaktadır. Bu yazılım hareketli içeriklerin oynatılmasını sağlar.

Adobe Flash Player Nedir?

Adobe Flash Player, hareketli ve flash tabanlı içeriklerin kolaylıkla görüntülenebilmesini sağlayan bir programdır. Bu programı indirerek internetteki flash tabanlı videoları, oyunları, ses kliplerini, siteleri ve uygulamaları görüntüleyebilirsiniz. Adobe Flash Player mobil cihazlar için de hizmet vermektedir. Zira flash görüntüleme ihtiyacı bu cihazlar için de geçerlidir ve Adobe’u indirerek cihazınızda birçok web sitesini flash olarak görüntüleyebilirsiniz.

Adobe Flash Player, Macromedia desteğiyle çalışıyor. Programın şu sıralar 10,1 sürümü mevcut. Bu sürümü indirerek internetteki bütün flash içeriklerini kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz. Adobe Flash Player tamamen ücretsiz olarak indirilebilmektedir. Programı kullanmak için yazılımcı sitesinden indirmeniz yeterli olacaktır.

Neden Adobe Flash Player Kullanmalıyım?

İnternetteki flash içerikleri Macromedia firmasının ürettiği teknolojilerle yapılmaktadır. Bu bakımdan onları görüntüleyecek en iyi programın yine Macromedia tarafından üretilen flash player olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bununla birlikte Adobe Flash Player yüksek bir görüntüleme kapasitesine sahiptir. Programı bilgisayarınıza indirerek ses ve görüntü kliplerini, flash oyunları ve diğer uygulamaları sorunsuz izleyebilirsiniz.

Previous

Bal Peteği Örgü

Selülitli Görünümü Azaltmak İçin Nasıl Beslenmek Gerekir?

Next

Yorum yapın